in

Kolayca Bavul Hazırlamak İçin 9 İpucu

9

Seyahate çıkmaya karar verdiğimiz zaman bizi en çok zorlayan kısım bavul hazırlamaktır. Küçücük bir alana tüm eşyalarımızı sığdırmaya ve bavula sığmaya çalışırız. Aslında birkaç ipucu ile bunu halletmek oldukça basit.

Kırışabilecek eşyaları bavula sığdırmaya çalışmayın.

Takım elbise, abiye vs. gibi önemli anlarda giyilebilecek ve bavulda hem fazlasıyla yer kaplayabilecek hem de çok fazla kırışabilecek eşyalarınızı bavula sığdırmaya çalışmayın. Onları özel kılıflarında yanınızda bulundurun. Böylelikle hem bavulunuzda yer olur hem de giysiniz kırışmamış olur.

Küçük nesneleri doğru şekilde yerleştirin.

Takı, toka vb. gibi küçük eşyalarınız için mini bir düzenleyici ya da hap kutusu satın alabilirsiniz. Böylelikle hem dağılmamış olurlar hem de fazla yer kaplamazlar.

Kullandığınız ürünlerin seyahat boylarını taşıyın.

Kullandığınız ürünlerin orijinal boylarını taşırsanız çok fazla yer kaplamış olurlar. Fakat mağazalarda satılan seyahat boy ürünlerini alırsanız yerden büyük ölçüde tasarruf etmiş olursunuz.

Piramit modelini öğrenin ve uygulayın.

Uzun boyutlu ya da uzun kollu eşyalarınızı en alta yerleştirip uç kısımlarını dışarıda bırakarak içine eşyaları yerleştirebilirsiniz. Daha sonra bu dışarıda kalan fazlalıkları düzgünce katlayarak hem düzenli bir görünüm elde edersiniz hem de eşyalarınız fazla kırışmamış olur.

Vakum torbalarından yararlanabilirsiniz.

Vakumlu torbalarda fazla yer kaplayan kışlık kazaklarınızı ya da büyük hacim kaplayan herşeyi paketleyebilirsiniz. Böylelikle fazla yer kaplamazlar.

Eşyalarınızı kat kat koymak yerine yuvarlayıp öyle koyabilirsiniz.

Böylelikle elbiseleriniz daha az yer kaplar ve kırışmaz.

Hangi eşyaların elzem ihtiyaç olduğunu düşünün.

Saç kurutma makinesi ve dizüstü bilgisayarınız evde kalabilir, çünkü artık çoğu otelde internet hizmeti ve banyolarda saç kurutma makinesi var.

Sadece gerekli ilaçları alın.

Sadece ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz ilaçları yanınızda taşıyın. Hatta onları kutularından çıkarıp gerekli olabilecek kadarını poşetler ile alabilirsiniz.

Boş alanlar asla seçenek değildir.

Bavulunuzda boşluk yer bırakmamaya çalışın. Çünkü ne kadar fazla boşluk kalırsa o kadar çok eşya savrulur ve dağınıklık oluşur. Bu yüzden bavulunuzdaki boşlukları mümkün olduğunca doldurun.

Report

Tepki ver!

Ölümünün 24. Yılında Abidin Dino ve Eserleri

20 Yılda 2 Milyondan Fazla Ağaç Diken Çiftin Hikayesi