SevdimSevdim GüldümGüldüm Aşık OldumAşık Oldum Allah'ım!Allah'ım!

Sıfırdan YDS’ye Hazırlananlara 5 Önemli Tüyo

Sınavlar hayatımızın bir parçası artık. Ne kadar bilişim çağını yaşasak da türlü türlü sınavlarla her zaman başa çıkabilecek güçte olamıyoruz. Bu sınavlardan biri de YDS, oldukça zor olan bu sınav yabancı dil eğitimi almış öğrencileri bile zorlamaktadır. Eğer yabancı dil seviyeniz hiç yoksa ekstra zorluk çekiyorsunuz bu yüzden belirli bir altyapı istiyor, hemen korkmayın. Sizler eğer bu yazıyı okuyorsanız belli bir hedefi olan ve bunun için çaba sarf eden bireyler olduğunuzu gösterir. Bu yüzden hiç korkmayın tüyolara geçmeden önce buradaki tüm tüyolar gözlemlerim ve tecrübelerimden oluşmaktadır. Sınava İngilizce alanından giren adaylar daha ağırlıklı olduğundan tüyolar o yönde olacaktır. Başka dillerden öneri almak isteyenler aşağıya yorum bırakabilir. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarımız bulunmaktadır. Size yardımcı olacaklardır. Herhangi bir kaynak önermeyeceğim, eğer isterseniz yoruma yazabilirsiniz. Herkese başarılar dilerim, başaracaksınız!

#1 Adım Adım Sınava

Bir bebek düşünün ve onun yürüme serüvenini ilk önce emekleye emekleye daha sonra düşe kalka ve finalde yürümeye başlıyor. İşte YDS bu metaform gibidir. Acele etmeden, hedefe odaklanarak yapılabilecek bir sınavdır. Nice başlangıç seviyesi dahi olmayan kişi bunu başarmıştır. Korkmayın, çalışın ve farkı görün. Peki ya yeterli zamanı olmayanlar ne yapacak? Cevabı aşağıda 🙂

#2 Bana Yetecek Puanı Hemen Almalıyım

3-6-9 ay hiç fark etmez. Her başlangıç bir skordur, aslında önemli olan başlayabilme kudretidir. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki bu sınav hemen halledilebilecek bir sınav değil, o yüzden ben kısa sürede hallederim diyorsanız zamanınızın bir çoğunu bu işe harcamak zorundasınız fakat hepimizin çeşitli sorunları bulunmaktadır. Bu da durumu mümkün kılmamaktadır. Ama benim aklımda güzel bir fikir var 🙂

#3 Hızlandırılmış Sınav Çalışması

Teknoloji çağındayız her türlü bilgiye ulaşmak o kadar kolay ki. Bu yüzden bahane kabul etmiyoruz. Bir defter, bir kalem yeter sonra Youtube'dan istediğimiz öğretmeni seçip (birçok öğretmen mevcut) alfabeden başlayarak yazıyoruz. Seviyemizi yükselterek YDS'ye hazır hale geliyoruz.

#4 Kilit Taşı Grammar

Yeni başlayanlar için olmazsa olmazdır. Örneğin özne, yüklem ve nesne dizilişini bilmek çok önemlidir. Bu dizilişi çok iyi öğrenmek gerekir, ileride reading okumalarında çok işinize yarayacaktır. Bu yüzden temel seviyeden başlayan bir gramer kitabınız olsun yeter çünkü gramer kuralları değişmez.

#5 Vazgeçersen Kaybedersin

Kuru gürültüleri etrafınızdan yok edin, bu en sevdiğin arkadaşın olsa bile. Çalışınca her şey olur, başkalarının sözleri değerli ise sizler için o zaman hiç bulaşmayın.Tabi ki öneriler ve düşünceler değerlidir ama arı kovanına çomak sokmak isteyenler pek iyi niyetli değillerdir maalesef. Bu yüzden bıkmadan, usanmadan çalışmalıyız. Sizlerin seviyesi daha düşük olduğundan moraliniz hemen bozulabilir, bu konuda dikkatli olun lütfen. Başarılı olacağınızdan emin olun ve artık çalışmaya başlayın!

Report

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepki ver!

4 points
Upvote Downvote
4

2016 Yılının Hasılatını “Evcil Hayvanlar” Topladı

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi; Dünyanın En İyi 15 Kokteyl Tarifi..