Çiçekler Açtı! Dünya Üzerinde Bahar Çiçeklerini Görebilmek İçin Seyahat Edebileceğiniz 10 Durak

Şimdi, ilkbaharda dünyanın en güzel çiçeklerini görmek için gezi planı yapma zamanı. Çiçek festivallerinden seyahat etmeye değer bahçelere kadar, bu muhteşem açan çiçekleri görmek için seyahat edilebilecek 10 durağı derledik.

#1 Hitachi Seaside Park, Japonya

Tokyo'dan iki saatlik bir uzaklıkta bulunan Hitachi Seaside Park'ı bahar aylarında masmavi Nemophila'lar ile doluyor. Nemophila, Türkçe'de Özlem Çiçeği olarak biliniyor. Nemophila çiçeğinin takma adı ise bebek mavisi gözleridir. Çünkü çiçeklerin ortası şeffafımsı beyaz, kenarları ise gök mavisi rengindedir. Çiçeklerin panoramik görüntüsü için Miharashi tepesinin üzerine tırmanmak gerekir.

#2 Skagit Vadisi Lale Festivali, Washington

1-30 Nisan arası düzenlenen Skagit Vadisi Lale Festivali, Washington'a her yıl milyonlarca turist çekiyor. Festivalde, vadi boyunca dağınık bir görünümde olan lalerin hepsini görüntüleme imkanı sunmak için yürüyüş turları düzenleniyor. Bu festival her yıl 1 milyonu aşkın hem Amerikan hem de uluslararası ziyaretçi çekiyor. Bu yüzden Washington'ın en büyük festivalleri arasında yer alıyor. Çiçeklerin kapladığı alanın oldukça büyük olması nedeni ile kendinize her an ıssız yerler bulabilirsiniz.

#3 Çiçek Tarlaları, Carlsbad, Kaliforniya

Carlsbad'de bulunan 50 dönümlük çiçek tarlaları, 1 Mart'tan 10 Mayıs'a kadar ilkbaharda sadece bir kez açılıyor. Ziyaretçiler bu tarlalarda, düğün çiçeği, orkide, bezelye çiçekleri, petunya ve daha fazlasını görebilir.

#4 Wooden Shoe Lale Çiftliği, Oregon

Wooden Shoe Lale Çiftliği, lale ve nergislerle dolu 40 dönüm arazi ile 23 Mart-29 Nisan tarihleri arası ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. İlkbahar ayları Oregon'u ziyaret etmek için mükemmel bir zamandır. Ayrıca Oregon, herhangi bir fotoğrafçı için cennettir. Daha az kalabalık ve harika bir ışık için gündoğumu zamanı tercih edilmelidir.

#5 Büyük Dumanlı Dağlar, Kuzey Karolina

Bahar geldiğinde bu dağlar göz kamaştırıcı kır çiçekleri ile dolu yemyeşil bir battaniyeye dönüşüyor. Büyük Dumanlı Dağlar Doğal Parkı, baharın tadını çıkarmak için çok çeşitli kır çiçeği parkurları sunuyor. Yollar, ziyaretçilerin kolay bir yürüyüş yapmasından daha yüksek arazilerden tırmanmasına kadar farklı zorluklarda parkurlar şeklinde düzenlenmiş. Geleneksel manzaralardan daha fazlasını bulan ziyaretçiler için 69 yıllık bir gelenek olan profesyonel rehberler eşliğinde bölgeyi gezebiliyorlar.

#6 Keukenhof Bahçeleri, Hollanda

Sosyal medyada aktif iseniz büyük ihtimalle Hollanda'da bulunan muhteşem renklerle bezenmiş lale bahçelerini görmüşsünüzdür. Amsterdam yakınlarındaki Keukenhof Bahçeleri'nde kırmızıdan sarıya, mordan beyaza kadar büyük bir renk skalasına sahip laleleri görebilirsiniz. Bu bahar, 800'den fazla çiçeğe sahip bu bahçeyi 21 Mart ile 19 Mayıs arası ziyaret edebilirsiniz.

#7 Kadife Çiçeği Tarlaları, Bali

Eğer Bali'de Kintamani ve Bedugul arasında seyahat ederseniz her yerin bu tarlalar ile bezenmiş olduğunu görürsünüz. Bu çiçek tarlaları, sarı, turuncu ve altın tonlarından oluşuyor. 

#8 Kiraz çiçekleri, Washington

Kiraz çiçeği ağaçları, bahar aylarında Washington'da muhteşem manzaralar yaratıyor. 20 Martile 14 Nisan arasında gerçekleşen Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali, her yıl ziyaretçi akınına uyruyor. Bahar boyunca gezginler, kiraz çiçeği çayını içebilir ve bu çiçekler ile hazırlanan hamur işlerini tadabilirler.

#9 Fuji Dağı, Japonya

Fuji Dağı'nın hemen yanında bulunan muhteşem çiçek parkını herhangi bir ilkbahar zamanı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu park, Shibazakura ismi verilen, büyüdükçe tüm zemini kaplayan ve adeta pespembe çimenler gibi duran çiçeklere ev sahipliği yapmaktadır. Çoğu gezgin, bu büyülü manzarayı görmek için yollar kateder. 13 Nisan-26 Mayıs tarihleri arasında Fuji Shibazakura Festivali düzenlenmektedir.

#10 Çiçek Çayırları, Provence, Fransa

Çoğu insan Haziran ayı sonlarında çiçeklenmeye başlayan Provence'deki lavantaları beklerken, ilkbahar aylarında görülecek kır çiçekleri ve haşhaş gibi çok sayıda çiçek var. Daha az kalabalık olması ve havanın güzel olması sebebi ile bölgeyi ziyaret etmek için en iyi zaman Mart ayından Mayıs ayına kadar olan zaman dilimidir. Vincent van Gogh'un yaşadığı ve çiçeklerini çizdiği bir köy olan Saint-Rémy-de-Provence'a uğramadan geçmeyin.

Kaynak: https://www.popsugar.com/smart-living/Best-Places-See-Spring-Flowers-45920424?stream_view=1#photo-45942741

Report

Tepki ver!

1 point
Upvote Downvote

Kapadokya Peri Bacaları Hakkında Genel Bilgiler

Google’da Şehrinizi Yazınca İlk Çıkan Görseli Merak Ediyor Musunuz?