Herkesin İzlemiş Olması Gereken Bollywood Filmleri

Bollywood sevmeyen biri bile çok popüler olan bu filmlerden birkaçını mutlaka izlemiştir. İzlemediyseniz işte size önerebileceğimiz harika bollywood filmleri

Bu içerik ekleme yapmaya açık listedir.

#1 3 Idıots (2009)

Tabi ki de liste en çok izlenen bu filmle başlayacaktı. Ezberci eğitim sistemini komik olaylarla örülü bir şekilde sorguladığı, rekorlar kıran, ödüller alan, Hindistan sinemasının son yıllarda çıkardığı en anlamlı ,en güzel, en komik filmlerden biri. Okullarda izletmeniz de tavsiye edilir.

submitted by

#2 Black (2005)

Düşünsenize hayatınız kapkaranlık. Sağır dilsiz ve körsün. Üstelik doğduğundan beri böylesin. Hayat ne kadar acımasız görünür sana değil mi? Bu filmde imkansız kelimesi hariç her şeyi öğreniyoruz. Herkes eğitilebilir. Herkes topluma kazandırılmalıdır. Türkçe versiyonu da çekildi ancak biz orijinalini öneriyoruz.

submitted by

#3 Taare Zameen Par (2007)

Aamir Khan yapımcı, yönetmen ve oyuncu bu filmde. Disleksi hastalığı olan ve öğrenme güçlüğü çeken bir çocuğun iç dünyasına ışık tutuyor. Bol mendil bulundurulması tavsiye edilen, okullarda izlettirilen eğitici bir film. Her öğretmen izlemeli. Hatta bunu izlemeyene öğretmenlik diploması verilmemeli.

submitted by

#4 Dangal 2017

Dangal 2017 FRAGMAN ( Aamir Khan)

2010 Olimpiyat Oyunları... Hindistan, tarihi boyunca güreş dalında hiç altın madalya kazanmamıştı. O yıl yarışa 22 yaşındaki Geeta Phogat katıldı. Olimpiyatlara Hindistan'ı temsilen katılan ilk kadın güreşçi olan Geeta, aslında hiç "profesyonel" güreş eğitimi almamıştı. Onu, genç yaştan itibaren kendisi de güreşçi olan babası yetiştirmişti.

Dangal, 2016 yapımı spor-dram türünde bir biyografik Hindistan filmidir. Film, güreşçi bir baba ile güreşmeyi öğrettiği iki kızının ilişkisini konu edinir. Gerçek bir hikâyeye dayanan filmde tanınmış oyuncu ve yönetmen Aamir Khan Mahavir Singh adlı güreşçiyi canlandırmıştır.

submitted by

#5 My Name Is Khan (2010)

11 Eylül sonrası Amerika’da Müslümanlara karşı önyargılı tutumu eleştiren, terörizmin dinlerden değil insan ilişkilerinden dolayı sorgulanması gerektiğini anlatan bir film. Dünyada iki tür insan vardır iyi insanlar ve kötü insanlar. Dil, din, ırk, renk kriter değildir. Bu film oldukça popüler ve eğer izlemediyseniz mutlaka izleyin. İzlediyseniz ikinci defa izleyin.

submitted by

#6 PeeKay (2014)

Düşünsenize bu dünyadan olmasanız dinler size nasıl görünürdü. Dinlere objektif bir şekilde bakmamız için ya yeni doğmuş aklı ermeyen bir bebek ya da uzaylı olmamız gerekir. Zira ağzı olanın konuştuğu bu devirde herkesin söyleyeceği bir şey vardır mutlaka. Hindistan’da oldukça tepki almış posterleri yüzünden. Zaten Bollywooddan daha farklı bir yapım. Kaçırmamanız gereken muhteşem bir film.

submitted by

#11 Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

Aslında çok saf ve temiz olan karakterimiz evliliğini kurtarmak için kendine ikinci bir kişilik yaratarak karısının kalbinde yer edinmeye çalışır. Bir insan kendini sevdirmek için gerçekten buna mecbur mudur? Yoksa olmak istediği kişiliği mi kazanmıştır? Aşk nedir sorusuna iyi bir yanıt getiren bu filmi sakın kaçırmayın.

submitted by

Add your submission

Image Video Embed

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 30 MB.

Processing...

This field is required

Drop Video Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Supported services:

Maximum upload file size: 12 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Supported services:

Processing...

Yazar: imelysium

Bir yorum var

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepki ver!

6 points
Upvote Downvote

En İyi Anne-Çocuk Blogları

20

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 20 Balkan Filmi