Sosyal platformların ilk video paylaşım sitesi olan Youtube, günümüzde kısa süreli son dönemlerin dikkat çeken Youtube dizileri de yayınlamaktadır. Günümüzde oldukça popüler olan ve trend haline gelen Youtube, son birkaç yıldır dizileri de bu platformda izleyicilere sunmaktadır. Sadece Youtube’a yüklenerek sosyal medya üzerinden birçok kitleye ulaşmayı başarıp yayın yaparak izleyicilere projelerini sunmaktadır.

Kimi diziler Youtube üzerinden yayın yapmaya devam ederken, kimi dizi projeleri de Youtube üzerinde başlayıp daha sonra farklı platformlara geçiş yaparak çekilmeye devam etmiştir.


 1. Defne Çolpan
  2

  Son dönemlerin dikkat çeken Youtube dizileri arasında Görünen Adam dizisi de yer almaktadır. Farklı bir dünyadaki İstanbul’da hikaye geçmektedir. Bu farklı dünyada insanlar sadece ayna gibi yansıtıcı nesneler aracılığı ile görülebilmektedir ancak birbirlerini rahatlıkla görebilmektedirler. Dizi, Kurtuluş’un yaşadığı aksilikler sonucu görünür olması ve diğer insanlar tarafından görülmemeye başlaması ile olaylar gelişmektedir.

  Fantastik öğelerin yer aldığı komedi ve aksiyonun olduğu internet üzerinden yayınlanan ve 10 bölümden oluşan bir dizidir. Biraz bilimkurgu biraz da komedi unsurlarının yer aldığı dizide Erkan Kolçak, Osman Sonat gibi ünlü oyuncular da projede bulunmaktadır. Yönetmenin de Onur Ünlü olduğunu da söylemden geçmemek gerek. 


 2. Defne Çolpan
  1

  17 Nisan’da Youtube üzerinden yayına giren Aptal Çocuklar dizisi birçok kişi tarafından merakla beklenen bir diziydi. Daha önceden izlenen ve çok sevilen 1 Kezban 1 Mahmut dizisinin yeni serisi olarak sıkıcı karantina günlerinde birçok izleyici için neşeli ve bir o kadar da keyifli bir dizi olarak son dönemlerin dikkat çeken Youtube dizileri arasında yerini alması beklenmektedir. İlk bölümünden itibaren de beklenen ilgiyi fazlasıyla görmüş ve de beğenilmiştir.


 3. Defne Çolpan
  1

  Sadece yaklaşık 15 dakikalık altı bölümden oluşan Tam Kafadan dizisi Türkiye’nin ilk e-spor gençlik dizisi olarak Youtube üzerinden izleyicilere sunulmuştur. İlk iki bölümü aynı gün yayınlanan dizi Youtube/Tamkafadan adresinde yayınlanmaya başlamıştır.  E-sporun bir araya getirdiği e-spor oyuncularının hayatlarını ve de hikayelerini anlatan eğlenceli bir dizidir. Dünya genelinde büyük ilgi gören e-sporun, Türkiye’de de ilgi görmesi ve farkındalık yaratması açısından oyuncularını ve takımlarının ortaya çıkma hikayesini anlatırken aynı zamanda mahalle kültürünü, arkadaşlığı ve birlik olmanın gücünü anlatan, konu edinen bir dizidir. Son dönemlerin dikkat çeken Youtube dizileri arasında önemli bir şekilde yer almaktadır.


 4. Defne Çolpan
  1

  Acayip Hikayeler, eski bir Youtube dizisi olmasına rağmen günümüzde hala fazlasıyla beğenilerek izlenmeye ve de keşfedilmeye devam etmektedir. Hikayeleri oluşturan yakın dönemde kaybettiğimiz Galip Tekin’dir. Her bölümünde farklı bir hikayenin anlatıldığı ve günlük hayatta da karşılaşılabilecek ilginç olayları kaleme alan Galip Tekin’in hikayelerini izleme şansını sunmaktadır. 11 bölümden oluşan Acayip Hikayeler dizisi, her bölümde farklı oyuncuların yer aldığı sürükleyici ve de merak uyandıran bir dizidir. Haluk Bilginer, Altan Erkekli, Şevval Sam gibi usta oyuncuların rol aldığı dizide anlatıcılığı ise Hayko Cepkin üstlenmiştir.


 5. Defne Çolpan
  0

  Aynen Aynen dizisi, kadın erkek ilişkisini eğlenceli bir şekilde konu almaktadır. Dizinin 1. sezonu Youtube’da izleyiciye sunulmuştur. Mini dizi halinde 1. sezon oyuncuları arasında Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu yer almaktadır. İlk sezonu bitirmek için sadece toplam 50 dakikanın yeterli olduğu bir mini dizidir. Kadın erkek ilişkilerinde taleplerin ve de beklentilerin eğlenceli bir şekilde işlendiği, ancak gerçek düşüncelerinin aralara keyifli bir şekilde sık sık giren hayallerindeki tepkilerini de izleyicilere sunmaktadır. Son dönemlerin dikkat çeken Youtube dizileri arasında yer alarak birçok kişi tarafından izlenilmiş ve de beğenilmiştir.

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
32
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
26
Şaşırtıcı
Komik Komik
16
Komik
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals