Birçok insan evinde kedi beslemiştir ve beslemeye devam etmektedir. Bu evde beslenen kedilerin boyutları çoğu orta büyüklükte ama bu büyüklükten daha büyük boyutlarda kediler mevcuttur. Bu kedilerin bazılarını sizlerde biliyorsunuz hatta evinizde besliyor olabilirsiniz. Şimdi bu en büyük kedi cinslerini inceleyelim.

Bu yazımızda sizlere evcil kediler arasında en büyük olanları listeledik. Bizim unuttuğumuz yada bilmediğimiz bir kedi türü varsa siz de sayfanın en altından önce resim sonra bilgi girerek ekleyebilirsiniz.


 1. Defne Çolpan
  3

  Orman kedisi ve evcil kedilerin çiftleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Erkekleri 7 ile 11 kilo dişilerinde 7 ile 10 kilo arasında ağırlığına sahiptir. Uzun bacaklı ve uzun gövdeye sahiptir. Yalnız kalmayı seven bir huyu vardır. İnsanlar ile derin bağlar kurabilir.


 2. Defne Çolpan
  1

  Kuzey Amerika’nın Maine eyaletinde keşfedildi. Adını da bu eyaletten almaktadır. Bu kedilerin erkekleri 7 ile 12 kilo dişileri ise 5 ile 7 kilo ağırlığındadır. Maine Coon kedileri boyut olarak 1 metreden biraz fazladır. Cüssesine göre yumuşak huylu kedilerdir.


 3. Defne Çolpan
  1

  Soğuk iklimine ait olan kedi ortalama olarak 11 kilo ağırlığındadır. Sibirya kedileri olgunlaşma süreleri 5 yıl sürmektedir. Bu cins kediler fazla bakım istemezler ve yumuşak, uysal karaktere sahiptir. Sibirya kedisi fazla bakım istemeyen bir türdür.


 4. Defne Çolpan
  1

  Norveç orman kedisi görünüş olarak fark etmektedir. Erkeklerde ortalama 4,9 ile 9 kilo dişilerde ise 3,5 ile 8 kilo arasında ağırlığındadır. Dünyanın en büyük kedileri arasında Maine Coon ile ilk sıralarda gelmektedir.


 5. Defne Çolpan
  1

  Ülkemiz Van iline ait cins olan kedi dünyada adı yüzücü kedi olarak biliniyor. 3 ile 9 kilo arasında ortalama ağırlıklara sahiptir. Van kedileri çevik ve atletik yapılarına sahiptir.

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Arkadaşınla paylaş

79

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
32
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
26
Şaşırtıcı
Komik Komik
16
Komik
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals