Bu yazımızda sizlere dünyadaen ünlü heykellerini inceleyeceğiz. Heykeller eski tarihlere dayanmaktadır. Hatta milattan önce yapılan heykellerde mevcuttur.


 1. ersinaslan
  3

  Amerika Birleşik Devleti New York eyaletinde bulunan Özgürlük Heykeli 1886 yılında inşa edildi. Heykelin boyu 46 metredir. Toplam yüksekliği 93 metredir. 1984 yılında Dünya Kültür Miras Listesine girmiştir.


 2. ersinaslan
  3

  Anavatan Çağırıyor heykeli Rusya’nın Volgograd şehrinden bulunuyor. Heykel 1967 yılında yapılmıştır. Anavatan çağırıyor heykeli 85 metre yüksekliğe sahiptir.


 3. ersinaslan
  2

  Yunanistan’ın Delos adasında yer alan Aslanlar Terası mitolojik ve arkeoloji yerlerden birisidir. Aslan figürleri yer almaktadır. Orijinal heykeller 1999 yılında Delos müzesine taşınmıştır.


 4. ersinaslan
  1

  Meksika’nın Veracruz ve Tabasco eyaletinde inşa edilmiştir. 17 adet kafa heykelleri mevcuttur. Heykelin en uzunu 3.4 metredir. En kısası 1.47 metredir. Olmec heykelleri milattan önceye dayanıyor.


 5. ersinaslan
  1

  Fransız heykeltıraş Auguste Rodin tarafından yapılan Filozof (Düşünen Adam) heykeli 186 cm yüksekliğe sahiptir. Tüm dünya felsefeyi temsil etmek için imaj olarak kullanılmaktadır. Heykel Rodin Müzesinde bulunmaktadır.


 6. ersinaslan
  1

  Danimarka’nın kopenhag şehrinde bulunan Küçük Denizkızı bronz bir heykeldir. Heykel 1913 yılında yapılmıştır. Bu tarihten itibaren turistlerin ilgi odağı konumundadır. Heykel 1.25 metre yüksekliğe sahiptir.


 7. ersinaslan
  0

  Brezilya’nın Rio De Janerio şehrinde bulunan Kurtarıcı İsa Heykeli 1926 ile 1931 yılları arasında inşa edilmiştir. Heykelin yerden toplam 38 metre yüksekliğe sahiptir. Rio De Janerio simgesi konumundadır.


 8. ersinaslan
  0

  Mısır’ın başkenti olan Kahire’de bulunan Gizze yaylasında inşa edilmiştir. Heykel 73.5 metre uzunlukta 19 metre genişlikte ve 20 metre yüksekliğe sahiptir. Dünyanın en büyük yekpare heykeli konumundadır.


 9. ersinaslan
  0

  Şili’de Paskalya Adasında bulunan Moailer kayadan oyulmuş insan şekilleri vardır. Bu heykellere Moai adı verilir. Bu heykellerin en uzunu 10 metre ve 75 ağırlığa sahip olan Paro heykelidir.


 10. ersinaslan
  0

  İtalya’da bulunan Davud heykeli Mikelanj tarafından 1501 ile 1504 yılları arasında yapılmıştır. Ayakta duran çıplak bir erkeğin heykelidir ve 5.17 metre yüksekliğe sahiptir. Heykel İtalya’nın Floransa şehrinde akademi galerisinde yer almaktadır.

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Arkadaşınla paylaş

78

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
42
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
37
Şaşırtıcı
Komik Komik
26
Komik
Sevdim Sevdim
21
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals