En İyi Anne-Çocuk Blogları

Listeyi oluşturmadan önce anne, çocuk, kadın blogları arasında en iyi içerik oluşturan, en çok yorum alan, etkileşim düzeyi yüksek, tarzı ve duruşuyla diğerlerinden farklı olan, yazım ve yayın kalitesiyle fark yaratan blogları/bloggerları seçtim. Oluşturduğum liste hiçbir resmi istatistiğe dayanmadan sadece kişisel gözlemlerime dayalıdır.

İşte sahip oldukları bloglar ile marka değeri oluşturmayı başaran kadın bloggerlar.

Kaynak

 

Bu içerik ekleme yapmaya açık listedir.

#1 Dağınık Anne

Sloganıyla beni büyüleyen bir blog daha. “Yazıldığı gibi okunur… Okunduğu gibi anlaşılır…” bir blog yazarı için nokta atışı slogan olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte marka maskotu da marka bütünlüğü yaratıyor. Saçı başı dağılmış, yorgun bir anne ile blog adresi birbirini iyi tamamlıyor. Tabi ki listede yer almasının nedenleri bunlarla sınırlı değil. Sadakatli ziyaretçi sayısının gayet tatmin edici olması, yazılarına yağmur gibi yorum yağıyor olması, içeriklarin kalitesi Dağınık Anne‘yi en iyi kadın-çocuk-anne blogları listesinde olmaya mecbur bırakıyor 

submitted by

#2 Blogcu Anne

anne blogu denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Blogcu Anne‘dir. Sahip olduğu domainin de avantajıyla bir çok anahtar kelimede google’ın baş tacıdır. Tabi ki bu domaini satın almayı düşünmüş ve hızlı davranmış olması takdire şayandır. Bloğun logosu, dizaynı ve renk uyumu profesyonelliğini sergilerken makalelerin kalitesi de bu düşüncemi destekliyor. Eğer benzer alanda blog açmayı düşünüyorsanız en iyi bloglardan biri olarak değerlendirdiğim blogcuanne.com’u inceleyip feyz alabilirsiniz.

submitted by

#4 Teknolojik Anneler

Bu bloğu ziyaret ettiğinizde bir reklam ajansının veya marka danışmanının liderliğinde ince elenip sık dokunarak tasarlanmış olduğunu düşünebilirsiniz. İşin aslı iki girişimci kadın tarafından hayata geçirilmiş olmasıdır. “Şarjları Asla Bitmez” sloganı ile hayatımda gördüğüm en güzel blog sloganına sahip olduklarını düşünüyorum. Bir slogan ancak bu kadar amaca hizmet edebilir. Biraz daha geniş açıdan bakıp blog logosunu da incelediğimizde “işte kurumsal kimlik çalışması budur!” dedirtiyor. Mobil cihaz şarj göstergesi ile ev hanımı merdanesini birleştirerek oluşturulmuş logo da bu güne kadar gördüğüm en iyi blog logolarından biri olduğunu düşündürtüyor. Hiç abartmadan, “hayranı olduğum bloglardan biridir” demek istiyorum. İncelediğinizde hak vereceksiniz.

submitted by

#5 Banu’nun Dünyası

Blog dünyasının fenomen isimlerinden biridir. Sosyal medya hesaplarında takipçi listesi de kabarık olan Banu hanım sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de farkını hissettiriyor. Uzun yıllardır blog yazarlığı yapmış ve bu konuda örnek alınası bir kimlik olmuştur. En iyi kadın blogları listesinde olmazsa olmaz diyorum çünkü incelediğinizde asla farklı bir şey düşünmeyeceksiniz. banunundunyasi.com markalaşmış, başarılı bir blogdur.

submitted by

#6 Anne Kaz

“Üç çocuklu bir hayat yolcusu” sloganıyla direk dikkat çeken Anne Kaz isimli blog internet kullanıcısı annelerin neredeyse tamamı tarafından bilinen fenomen bir blogdur. Logosu, renkleri ve blog tasarımı mükemmel uyum içinde olan Anne Kaz, özgün içerik olarak da bir çok bloğa fark atmış durumda. Marka değeri yaratmak adına tüm özelliklere sahip olan Anne Kaz Bloğu incelemenizi tavsiye ederim.

submitted by

Add your submission

Image Video Embed

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 30 MB.

Processing...

This field is required

Drop Video Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Supported services:

Maximum upload file size: 12 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Supported services:

Processing...

Tepki ver!

3 points
Upvote Downvote

Modern Çağ Hastalıkları:Depresyon ve Anksiyete

Herkesin İzlemiş Olması Gereken Bollywood Filmleri