Seyahat Edenlerin İşine Yarayacak Faydalı Uygulamalar

Eğer bir turla veya rehber eşliğinde seyahat etmiyorsanız, yolculuğunuzun öncesinde ve sırasında yapmanız gereken birçok şey bulunuyor. Bunların en başında gelen şeylerden biri ise; gitmek istediğiniz seyahat noktasına bilet almak. Sonrasında konaklanacak yeri bulmanız, seyahatiniz sırasında ise gezilecek yerleri ayarlamanız, görmek istediğiniz noktalara varmanız da bu yolculuktaki yapmanız gereken şeyler arasında. Bir akıllı telefona sahipken, tüm bunları yapmak için neden birine ihtiyaç duyasınız? Aşağıda sizin için hazırladığımız listede, bir tık ile telefonunuza indirebileceğiniz faydalı seyahat uygulamarını derledik. Listeye siz de bildiğiniz uygulamaları ekleyebilir ve gezginlere bu konuda öneriler sunabilirsiniz. Geri bildirimleriniz bizim için çok değerli, yorumlarınızı bekliyoruz!

Bu içerik ekleme yapmaya açık listedir.

#3 CityMapper

Seyahat sırasında artık kağıt haritalar yerini online haritalara bıraktı. Genelde internetiniz varsa size bu alanda hizmet veren birçok harita uygulaması mevcut. CityMapper'ın en önemli özelliği ise çevrimdışı olarak kullanılabilmesi. Tek yapmanız gereken gideceğiniz ülkenin haritasını önceden indirmeniz. Uygulama sayesinde şehir için metro ve tren saatlerini çevrimdışı olarak kontrol edebilirsiniz.

submitted by

#4 XE Currency

Her ülkenin kendine ait bir para birimi var ancak seyahat sırasında gittiğiniz ülkenin para birimini sürekli kendi ülkemizdeki para birimiyle karşılaştırmamız gerekiyor. Özellikle dövizin hızlı değiştiği bu dönemde işimize yarayacak uygulamalardan biri XE Currency. Bu uygulama sayesinde internetiniz olmasa bile, döviz kurlarını öğrenebilirsiniz.

submitted by

#5 Tripadvisor

Seyahat etmenin en güzel yanlarından biri de gidilen yerlerin yerel lezzetlerini tatmak şüphesiz. Tripadvisor, bulunduğunuz noktadaki barların, restoranların, otellerin listesini size sunar. Nerede ne yenir, nerede neler görülmelidir gibi soruların cevabını size veren uygulamada gerçek insanlar tarafından yapılan milyonlarca yorumu, görüşü, fotoğrafı ve videoları inceleyebilirsiniz.

submitted by

#6 Couchsurfing

Hem ücret ödemeden konaklama yapıp hem de yerel insanlarla nasıl tanışabilirsiniz? Couchsurfing, kalacak yer ayarlama amacıyla kurulmuş, aynı zamanda kültürel etkileşimi de sağlamayı hedefleyen ücretsiz bir uygulama. Uygulama ile evinizde birilerini misafir edebilir ya da siz de başkalarının evinde ücretsiz olarak kalabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanırken sizi misafir edecek kişilerin referanslarını okumanızı öneririz.

submitted by

#8 Airbnb

Seyahatte en önemli şeylerden biri de nasıl bir yerde kaldığınızdır. Şehrin merkezinde bir evde kalmak mı? Gittiğiniz ülkedeki bir şatodan oda kiralamak mı? Tüm bunlar kulağa ilginç gelse de Airbnb sayesinde mümkün. Sadece konaklayacak yer hizmeti sunmakla kalmayan Airbnb, Deneyimler adı altında gittiğiniz yerde neler yapabileceğinize dair kapsamlı bir rehber de sunuyor.

submitted by

Add New Image

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 30 MB.

Processing...

Tepki ver!

4 points
Upvote Downvote

Bu Bahar Hayvanlara Yardım Etmek İster Misiniz?

“Aşkın Cinsiyeti Yoktur” Dedirten Filmler