Haydi Ebeveynler Buraya!

Geleceğin anne-baba adayları yani çocuklarımızın zihinlerindeki yaratıcılığı öldüren parklar!

#1 Hayal gücü bilgiden daha önemlidir der Einstein!

Dünyaca ünlü mimar Aldo Van Eyck'a göre mahallelerde avm'lerde bulunan oyun parkları çocuklarımızın hayal gücüne hiç bir katkısı olmayan hatta zarar veren oyuncaklardır.

#2 Görselde görmüş olduğunuz bir oyun parkı!

Kaydıraklar sadece kayabileceğin salıncaklar ise yalnızca sallanabileceğin birer zaman öldürme aktiviteleridir. Oysa ki nesnelerin değil çocukların hareket etmesi gerektiğine inanır Mimar Eyck.

#3 Bu bir takım oyunu görseli!

Van Eyck, çocukların atlama taşları, kum havuzlarında oynamaları gerektiğini söyler; çünkü bu alanlarda yaratıcılıklarını kullanıp birden fazla oyun oynayabilirler.

#4 Gezici Konser veren bir kaç çocuk!

Çok az insan yaratıcı olarak kabul edilir: Birkaç ressam, birkaç şair; milyonda bir kişi. Bu saçmalıktır. Her insan doğuştan yaratıcıdır. Çocukları izlersen görürsün. Bütün çocuklar yaratıcıdır.

Osho

#5 Muazzam bir halay ekibi!

Yaratıcılık varoluştaki en büyük isyandır. Eğer yaratmak istiyorsan, bütün şartlanmalardan kurtulmak zorundasın. Aksi halde yaratıcılığın kopya çekmekten başka bir işe yaramaz.

Osho

#6 asfalt ağlıyor!

Çocuklar bazen bir korsan gemisi, bazen dünyayı kurtaran bir kahraman bazen de bir kalem olabilirler. Çocukları kalıplara sokmamak gerekir. Unutmayalım ki ''HER ÇOCUK ÖZELDİR, ONLAR YERDE KŞ YILDIZLARDIR''

#7 Titanik akdeniz duruna başladı!

Bazen bir kayık, bazen bir süper kahraman bazen de doktor olabilirler.

Hayal gücü güç verir: "Hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin önizlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir." 

Albert Einstein

Report

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepki ver!

1 point
Upvote Downvote

Türkiye’nin Güzellikleri

8

“Bıyıklar Fark Yaratıyor”