La casa de papel dizisi 2 Mayıs 2017 yılında yayınlanmıştır. İspanya yapımı soygun ve suç dizisidir. Alex Pina tarafından yönetilen televizyon dizisidir. 15 bölümden oluşan dizi ilk olarak İspanya televizyon kanalı Antena 3 kanalında yayınlanmaya başlandı.

Yazıda spoiler verilmememek için ciddi çaba harcandı.

Dizi ilk yıl İspanya’da ve diğer ülkelerde büyük sükse yapmıştır. Ama 2. Sezon sonunda işler iyi gitmezken devreye Netflix girdi ve 2. Sezonun sonunda 20 Aralık 2017 yılında bütün yayın haklarını satın aldı. Bundan sonra La Casa De Papel için çok büyük çıkış olmuştur. 2. Sezon 6 Nisan 2018 yılında 3. Sezon 19 Temmuz 2019 ve 4. Sezon 3 Nisan 2020 yılında yayınlandı. Şuan herkes 5. Sezon ne zaman çıkacağını merak ediyor. Netflix yayın haklarını satın almasıyla yapılan çıkış devam etmekte ve 4. Sezon bunun en önemli göstergesidir. Şu an bile halen Netflix Top 10 listesinde yerini almaktadır.

La Casa De Papel Oyuncuları

Herkes bu oyuncuların kim olduğunu merak ediyor. Çünkü dizide takma isim kullanılmakta bu isimleri seçerken şehir isimlerini seçmişlerdir. Tokyo, Lizbon, Nairobi ,Berlin, Palermo gibi isimlerdir. Gelelim bu şehir isimlerin altında yatan gerçek isimleri inceleyelim.

Álvaro Morte

Profesör

Úrsula Corberó

Tokyo

Itziar Ituño

Lizbon

Pedro Alonso

Berlin

Alba Flores

Nairobi

Miguel Herrán

Rio

Paco Tous

Moskova

Jaime Lorente

Denver

Esther Acebo

Stockholm

Luka Peroš

Marsilya

Rodrigo de la Serna

Palermo

Darko Perić

Helsinki

Roberto Garcia Ruiz

Oslo

Maria Pedraza

Alison Parker

Hovik Keuchkerian

Bogotá

Kiti Mánver

Mariví Fuentes

Najwa Nimri

Alicia Sierra

Belén Cuesta

Manila

Fernando Cayo

Luis Tamayo

La casa de papel dizi ilk 2 sezon boyunca İspanya Kraliyet Darphanesi soymak için darphaneye giriş yaparlar. 5 ay boyunca büyük soygun için Profesör tarafından eğitim alınmaktadır. Ama onları dışarıda bekleyen zorlu görevlerde mevcuttur.

La casa de papel 3. ve 4. Sezon ise Berlin planı üzeri Palermo tarafından yönetilen ve yine başlarına Profesörün olduğu İspanya Merkez Bankasının altın rezervini soymak için işin içine giriyorlar. Profesörün kardeşi Berlin’in planı Merkez Bankasını soymak olmuştur. Profesörde bu plana uyarak işe koyulmaya başlıyor. 4. Sezonun sonunda Polis memuru Profesörü yakalıyor. 5. Sezon için bizi neler bekliyor hiç kimse tarafından bilinmiyor. Profesör polisin elinden kurtulacakmış. Ekip içeriden dışarı çıkabilecek mi bütün soru işareti ile 4. Sezon bitiyor ve 5. Sezon merakla beklenmeye başlıyor.


Arkadaşınla paylaş

89

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
5
Şaşırtıcı
Komik Komik
48
Komik
Sevdim Sevdim
42
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals