Yaz ayları yaklaşmakta ve kadınların korkulu rüyası haline gelen tatilde veya düğünlerde istediğim kıyafet olacak mı diye düşünmeye başlıyorlar. Birde kısa bir süre kaldıysa iyice stres içine giriyorlar. Şimdi sizlere hızlı kilo vermek için ne yapmamız gerekiyor bunlara göz atalım. Öncelikli tavsiye hızlı kilo vermek için hazırlanan diyetlerden kaçınmaktır. Hızlı kilo verme sözü veren diyetler her zaman istenen sonuca ulaştırmaz. Bu tip diyetler önce hızlı kilo verebilmek için ipuçları sunacaktır ama uzun vadede bunları uygulamak çok zor olacaktır. Bazen bu tip diyetler çok şey isteyebilir ve vücut için günlük gerekli besin ihtiyacı karşılanmayabilir.

Kilo Vermek İçin Yeme Düzenimizi Kontrol Etmeliyiz

Hızlı bir şekilde kilo vermek için diyet yapan ve kilo veren insanların çoğu kaybettikleri kiloları tekrar alma eğilimindedir.

Bu olasılığı, yaşam şeklinizde ve yeme alışkanlığınızda kalıcı değişiklikler yaparak, gerçekçi hedefler belirleyerek ve aile ve arkadaşlarınızdan destek alarak düşürebilirsiniz. Kilo verme performansınızı artırmak için en iyi tavsiye, fiziksel egzersizdir. Düzenli fiziksel aktivite ve egzersiz, vücut ağırlığını korumada önemli bir role sahiptir. Kimsenin Yo-Yo diyetinin iyi olduğunu tavsiye etmemesine karşın, bu diyetlerin sağlığa zararlı olduğu konusunda çok az kanıt vardır. Buna rağmen, sonuç hayal kırıklığına ve düşen özgüvene sebep olmaktadır. Kilo vermenin hemen sonraki sürecinde kilo alma riskiyle karşı karşıya olduğunuzu gözlemlemişsinizdir. Bundan korunmak için günlük olarak tartılıp kilo aldığınızı hissettiğiniz anda harekete geçin.

Yeşil çay, hızlı kilo vermek için bitkiler kategorisinde ele alınır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, yeşil çay içerisinde yer alan, polyhenol ve katechines gibi maddelerin ortalama bir metabolizmayı hızlandırdığını ve yağ yakmada etkili olduğunu ortaya koymuştur.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için yemek düzenini ayarlamak gerekir. Günlük 2000 kalorilik bir porsiyon, 3 veya 5 – 6 öğüne dağıtılabilir. Her gün yemeği 5 – 6 küçük porsiyona ayırmanız (kahvaltı, atıştırma, öğle yemeği, ikindi yemeği, akşam yemeği gibi) sonucunda vücudumuzdaki şekerin seviyesi gün boyu çok az değişecektir. Bu, metabolizmanız ve yağ yakmanız için önemlidir.


Arkadaşınla paylaş

87

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
26
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
21
Şaşırtıcı
Komik Komik
10
Komik
Sevdim Sevdim
5
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals