Kadın Modasında Bileklik Ve Küpe

Kıyafeti tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan takı tüm kadınların severek kullandığı ve vazgeçemediği aksesuardır. Şık bir elbiseyi ona uygun bir aksesuar ile bütünleştirmek ayrı bir hava katmaktadır. Kadınların kullanmaktan hiçbir zaman vazgeçemediği takılar için de her yıl yeni modeller moda olmakta ve sıkça görülmektedir.

Her kadın farklı bir giyim tarzına sahiptir. Her kıyafete uygun olabilecek farklı tasarımlarda birçok takı çeşitleri bulunmakta mümkündür. Örneğin spor bir giyim tercih edenler için deri bileklikler daha çok önerilirken, daha şık bir giyim tarzını sevenler için ise taşlı ya da boncuk süslemeleri olan daha gösterişli modeller tavsiye edilmektedir.

Bileklik Modelleri

Her yıl farklı renklerde ya da tarzlarda moda olan birbirinden farklı bileklik modelleri kadınların kollarını süslemekte ve sevilerek kullanılmaktadır. Çelik, altın, gümüş ya da deri bileklik modelleri oldukça sık tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Kısaca bu modellere bir göz atacak olursak, altın ve gümüş bileklik modelleri arasında nazar boncuklu, çerçeve içerisinde harfli ya da farklı renkte taşlarla süslenen bilekliklerin yanı sıra taşsız ve iri bileklikler de oldukça sık kullanılmaktadır.

            Çelik bileklikler de kararmaması açısından altın ve gümüş kullanmayı sevmeyenler için farklı bir tercih olmaktadır. Şık ve kaliteli bir çelik bileklik hem göz doldurmakta hem de altın ve gümüş bilekliklere göre uygun fiyatlarda bulunabilmektedir.

 Küpe Modelleri

Kadınların her türlü giyime uygun takmayı sevdikleri diğer bir takı modeli olan küpe ise oldukça farklı modellerde ve tarzlara uygun olarak bulunabilmektedir. Bileklik çeşitlerinde olduğu gibi küpe modelleri içinde altın, gümüş, çelik olarak çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Kimi kadınlar altından asla vazgeçemezken kimileri de gümüş veya çelik küpe kullanmaktan daha çok hoşlanmaktadır.

Tüm küpe modelleri arasında her kadının beğenisine uygun olanı bulmak da günümüzde mümkündür. Taşlı ya da taşsız, boncuklu, uzun ya da halka şeklinde, vidalı ya da klipsli modeller oldukça sık bir şekilde görülmektedir. Tüm bu yazdıklarımızdan da anlıyoruz ki​​​​ ; her zaman kadınların takip ettiği trendler arasında takı ön sıralarda yerini alacaktır.

Report

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepki ver!

Yıldızlar ve Astroloji

Türk Kültürünü Yansıtan Ödüllü Filmler