Kadın Şehvetinden Dolayı Krallıkların Yıkılması

Krallıkların yıkılması ve çöküşe sürüklenmesine birçok şey neden olmuştur. Bu nedenlerden en ihtişamlı olan kadınların hırs ve şehvetleridir. Eski krallıklarda kadınlara hükümdarlar yetki ve önem vermelerinden dolayı kadınlar kendi duyguları ve hırslarıyla hareket ettikleri için krallıklar içten içe bir çöküşe mahkum kalmıştır. Yıkılan ülkelerin bir çok örneğine rastlamak mümkün. En bilinenleri Pandora krallığı, Rus Çariçesi Katerina ve Baltacı Mehmet Paşa olayı, ilk Türk devletlerindeki Çinli prenseslerin olayları bir çok Türk ve diğer devletin yıkılmasına sebep olmuştur. Bazı okurlar başlığı “Erkek Abazanlığı Yüzünden Yıkılan Krallıklar” olarak değiştirmem gerektiğini bile söyleyebilir. Her iki başlıkta doğrudur zannımca.

Kadınların hırslarının birçok nedeni vardır.

 Bu hırslar yönetilen ülkenin başına geçmek ya da kendi erkek çocuklarını kralın-padişahın- yerine geçirip kral yapmak istemeleri. Fakat bu istekler ülkenin ve krallığın menfaati dışında olduğu bazı zamanlar ülkeyi çöküşe sürüklenmiştir.

 Kadınlar şehvet uğruna birçok ülkenin krallığının geleceğini çöküşe sürüklemişlerdir. Krallar eşlerine yönetime katılma izinleri verdiği zaman kadın olan eşler kendi arzu ve şehvetleri için kral  olan eşlerinin verdikleri yetkileri kötüye kullanıp krallığı bitirmeye kadar gitmişlerdir.

 Krallıklarda Kadının Önemi

 Krallıklar da kadına önem ve yetki gücü verilmiştir. Yönetime katılan kadınlar için en önemli kelime yık yani yıkım ve yıkmak olmuştur. Kadınlar Krallıklar da hep yönetime yer alma, yönetmek kendi isteklerini şehvetlerini yerine getirmek istemişlerdir.

 Fakat bu istekler kadınların hırsları ile birleşince Krallıklar için tehlike arz etmiştir. Kadınların ihtirasları ülkeleri ekonomik, sosyal ve siyasal olarak olumsuz etkilenmeye başlamışlardır.

 Bu olumsuzluklar ülkenin ve krallığın daha kötüye gitmesine neden olmuştur. Kadınların krallıklardaki önemi azımsanmayacak kadar fazla olduğu için bu durum da krallığı fazlasıyla etkilemiştir.

 Kadınların Şehvetlerinin Sebebi

 Yüz yıllar boyunca krallıklarda kadınlar kendilerine yetki verilmesi için çok çaba sarf etmişlerdir. Bu çabaların sebebi eşleri gibi ülkeyi yönetmek, otorite gücünü elinde toplamak ve kendinden doğan erkek çocuklarını ülke yönetiminin başına geçirmektir.

 Hatta bu şehvetlerini içinde büyük ihtiraslar vardır. Geçmişte birçok kadın kral olan eşlerinin çok farklı şekillerde öldürüp yönetime kendinin ya da erkek çocuğunu geçirmiştir. Böyle önemli olaylar da halkın tedirgin olup kabullenemedikleri olaylardan olduğu için krallıklar kendi içinde ve ülke içinde bir anlaşmazlıklar olduğu için krallıklar ülkeyi yönetmekte zorlanmışlardır.

 Bu zorluklar yönetimde boşluklara neden olmuştur. İyi yönetilmeyen bir ülke yavaş yavaş çöküşe sürüklenir her ülke gibi. Birçok krallığında yıkılması bu şekilde olmuştur.

Report

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepki ver!

0

Zekice Tasarlanmış Yaşamı Kolaylaştıran Fikirler ve Tasarımlar

Yıldızlar ve Astroloji