Kitap Okumanın Kanıtlanmış Faydaları

Günlük hayatın stresli karmaşasından azıcık kurtulmak için her fert kendine en uygun hobiyi tanımlar. Bu hobiler içinde sizlere en bereketli ve en çok bereketi değecek olanın kitap okumak olduğunu söylesek! İnsan doğduğu zaman sıfır bilgi ile dünyaya kazanç. Zamanla çevresinde olup bitenle bir şeyler bilmeye başlar

Yapılan istatistiklere göre kitap okuyan cemiyetlerin öteki cemiyetlere kıyasla gelişmişlik ve kültür seviyeleri oldukça yüksektir.

Hadiselere bakış açıları ve müdahaleleri her zaman daha iyi gidişattadır. Ve tabi; kitap okumak insan ruhuna en iyi gelen ilaçtır.Bir Hayliyi bilimsel olarak ispatlanmış kimileri ise tecrübelerle tanımlanmış olan kitap okumanın ispatlanmış 15 bereketinden bahsedeceğiz.

#2 Armağan Almak ve Size Armağan Tercihi Basitleşir

Özel günlerde armağan tercihi oldukça güçtür. Bu vaziyetlerde size de birilerinin armağan alırken çok zorlandığını hipotez edersiniz. Kitap okuyan insanın etrafı da bu açıdan değişecektir. Sizin gibi bir hayli kitap kurdu dostunuzun olması onlara armağan seçerken asla zorlanmamanızı sağlar. Size de kitap armağan edilmesi mutlu olmanızı sağlayacaktır.

#6 Kelime Dağarcığınız Büyür

Kitap okumanın en iyi verimlerinden biri kelime dağarcığınızı geliştirmesidir. Kitaplarda sıklıkla kullanılan fakat bizlerin günlük konuşma dilimizde kullanmadığımız sözcükleri bilmiş olmak karşımızdaki insanı etkilemede oldukça zaferli bir usuldür. Bu sizin daha kültürlü ve kendine özgüveni olan biri olmanıza takviye eder.

#8 Kitap Okumak Hafıza Meselelerinin Çözümüdür

Özellikle ihtiyarlama ile ortaya çıkan hafıza meselelerinin en tesirli çözümü kitap okuyarak akılsal etkinliklerin canlı yakalanmasıdır. Kitap okuyan insanlarda Alzheimer gibi hastalıklara tutulma tehlikeleri %50 oranlarında düşmektedir. Zeka için en iyi egzersiz bu sebeple kitap okumaktır. Kitap okumak neden ehemmiyetlidir? sualinin en doğru yanıtı bu olabilir.

Tepki ver!

VIRGIN ATLANTIC – DEPART THE EVERYDAY

En Güzel Köpek Fotoğraflarını Ben Çekerim