Lviv Seyahatinizde Mutlaka Yapmanız Gereken Şeyler

Lviv, Türkiye’ye 2 saatlik uzaklıkta olmasından ve vize uygulaması olmamasından dolayı Ukrayna’da tercih edilen seyahat noktalarından biri şüphesiz. Para birimi olarak da Avrupa ve Amerika’ya göre her bütçeye uygun olmasıyla, birçok turistin ziyaret ettiği yerler arasında geliyor. Genel olarak konsept kafelere, restoranlara ve barlara ev sahipliği yapan Lviv’de yapılacak birbirinden ilginç şey bulunuyor. Bu listemizde ise Lviv’de mutlaka yapılması gereken şeyleri derliyor olacağız. Yorumlarınızı bekliyoruz!

#1 Rynok Meydanında yürüyerek sokakların keyfini çıkarın

Lviv sokaklarında yürürken emin olun bu meydandan birçok kez geçeceksiniz. Bölgenin küçük olmasıyla birlikte her sokağın birbirine çıkmasıyla kaybolmanız imkansız hâle geliyor. Burada birbirinden güzel kafeler, restoranlar, barlar ve önemli yapılar bulunuyor. Rynok Meydanı, Lviv'de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

submitted by

#3 Italian Courtyard’ı ziyaret edin

İtalyan Mahkeme Bahçesi olarak da bilinen Italian Courtyard, İtalyan mimar Peter tarafından inşa edilmiş. Rynok Meydanında bulunan bu bahçede, Rönesans döneminin tüm izlerini gözlemleyebilirsiniz. Girdiğinizde, dışarıdan böyle bir yerin olduğunu hayal etmek mümkün değil, çünkü gerçekten çok etkileyici bir güzelliğe sahip. Ayrıca, yaz aylarında bahçede açılan kafede de mola verebilirsiniz.

submitted by

#8 Lviv Handmade Chocalate’da çikolata yiyin

Lviv denilince akla gelen şeylerden biri elbette çikolata. Lviv Handmade Chocalate'da hem çikolata yapılışını izleyebilir, hem yapılan çikolatalardan satın alabilir, hem de kafe bölümünde çikolatadan yaptıkları nefis tatlıların tadına bakabilirsiniz. Sessiz, müzik eşliğinde, dantel örtülü masaların bulunduğu bu kafede, çikolata kokusuna doyamayacaksınız!

submitted by

#10 Kryivka Kafe’de bira için

Rynok Meydanı’nda bir binanın giriş katında bulunan Kryivka Kafe, bulması ve girmesi de zor olan yerlerden biri. Bulduktan sonra şifre ile girilen kafe, yer altında bulunuyor. Aslında savaş sığınağı olan bu kafede lezzetli yemekler dışında eskiden savaşta kullanılan eşyalar, tüfekler ve askeri üniformalar da sergileniyor. Mekana girmek için parola ise “Slava Ukraini”.

submitted by

#11 Libraria Speak Easy Bar’da canlı müzik dinleyip, ev yapımı kokteyllerin tadına bakın

Libraria Speak Easy Bar, Lviv'in en iyi caz barı olarak biliniyor. Belli akşamlar jazz müzik dinletilerinin olduğu bu bar, genelde yerel halk tarafından gidilen lokal yerlerden biri. Eğer siz de Lviv'de hem müzik dinleyeceğiniz hem de kokteyl içebileceğiniz bir yer arıyorsanız, burası tam size göre!

submitted by

Add your submission

Image Video Embed

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 30 MB.

Processing...

This field is required

Drop Video Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Supported services:

Maximum upload file size: 12 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Supported services:

Processing...

Tepki ver!

Yılların Eskimediği Film: Neşeli Günler

Dünyanın en Meşhur Gezginleri