in

New York’ta Gezilecek Yerler Listesi

50 eyaletten oluşan Amerika Birleşik Devletleri‘nde gezilecek ve görülecek binlerde yer bulunuyor. Bu listenin başında ise kendi başına bir ülke kadar büyük olan New York geliyor. New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin ve en çok ziyaret edilen şehri diyebiliriz. İkonik yapılar, sanat alanları, filmlerde gördüğümüz sahnelerin çekildiği yerler derken liste uzadıkça uzuyor. New York denilince akla ilk gelen yerlerin başında; Özgürlük Heykeli, Rockefeller Top of the Rock, Museum Of Modern Art, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü, Grand Central Terminali, Chinatown, 5th Avenue, Times Square, Bryant Park, Broadway ve Central Park geliyor. Bu listede ikonik New York yapılarına ve bölgede bulunan kafelere yer veriyor olacağız. Yorumlarınızı bekliyoruz!

#1 Times Meydanı

Times Meydanı, New York’un ironik caddelerinden biridir. Manhattan'da, Broadway tiyatrosunun bulunduğu ve bunun gibi birçok tiyatro ve gösteri alanlarının yer aldığı cadde, birçok sinema, restoran ve eğlence yerlerine ev sahipliği yapmakta. Dev reklam panoları ile ünlü Times Square, ziyaretçiler tarafından en çok ziyaret edilen bölgelerden biri.

submitted by

#2 Özgürlük Heykeli

Fransız heykeltıraş Frédéric Auguste Bartholdi tarafından tasarlanıp, Gustave Eiffel gözetiminde inşa edilen Özgürlük Heykeli, New York’ta görülmesi gereken yerlerin en başında geliyor. Heykelin taç kısmında bulunan uçlar, 7 kıtayı ve 7 denizi temsil etmekte. Staten Island bölgesine giden ücretsiz vapur ile Özgürlük Heykeli’nin önünden geçebilir, deniz keyfi yapabilirsiniz.

submitted by

#5 Central Park

Central Park, New York’da yapılmış en büyük yapay parktır. İçerisinden koşu parkurları, yüzlerce çeşitte ağacın ve göllerin bulunduğu parkta, yaz aylarında müzisyenlerin yaptığı müziklerle daha keyifli bir hal alır. Burası New York tatilinizde mutlaka listeye eklemeniz gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca parkı ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

submitted by

#7 Guggenheim Müzesi, Metropolitan Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi

New York sanatın şehri diyebiliriz. Burada bulunan Guggenheim Müzesi, Metropolitan Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi önemli sergi alanlarındandır. Central Park Geziniz sonrası Metropolitan Müzesi’ne gidebilirsiniz. Modern Sanatlar Müzesi her Cuma 16:00 - 20:00 arası ücretsiz olarak, Solomon R. Guggenheim Müzesi ise her Cumartesi 17:00 - 20:00 arası ¨İstediğini öde sistemi ile ziyaretçilerini ağırlıyor. 

submitted by

#8 Guggenheim Müzesi, Metropolitan Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi

New York sanatın şehri diyebiliriz. Burada bulunan Guggenheim Müzesi, Metropolitan Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi önemli sergi alanlarındandır. Central Park Geziniz sonrası Metropolitan Müzesi’ne gidebilirsiniz. Modern Sanatlar Müzesi her Cuma 16:00 - 20:00 arası ücretsiz olarak, Solomon R. Guggenheim Müzesi ise her Cumartesi 17:00 - 20:00 arası "İstediğini öde sistemi" ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

submitted by

#9 Bryant Park

New York’ta tatil yaparken geziniz sırasında mola vermek ve dinlenmek istiyorsanız, Bryant Park uğrayabileceğiniz popüler yerlerden biri. Özellikle yaz aylarında daha kalabalık olan bu yeşil alan, New York Halk Kütüphanesi’nin merkez şubesine ev sahipliği yapmakta. Kış aylarında kurulan kayak pisti ile de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

submitted by

#10 Bryant Park

New York’ta tatil yaparken geziniz sırasında mola vermek ve dinlenmek istiyorsanız, Bryant Park uğrayabileceğiniz popüler yerlerden biri. Özellikle yaz aylarında daha kalabalık olan bu yeşil alan, New York Halk Kütüphanesi’nin merkez şubesine ev sahipliği yapmakta. Kış aylarında kurulan kayak pistinde de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

submitted by

Add your submission

Image Video Audio Text Embed

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 30 MB.

Processing...

This field is required

Drop Video Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Supported services:

Maximum upload file size: 12 MB.

Processing...

This field is required

Drop Audio Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Add

Supported services:

Maximum upload file size: 14 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Supported services:

Processing...

Report

Tepki ver!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Budapeşte’de Gezilecek Yerler

Ölümünün 24. Yılında Abidin Dino ve Eserleri