Rio de Janeiro Brezilya’nın en büyük olan ikinci şehridir. Brezilya’nın başkenti olan Sao Paulo  en büyük olan birinci şehirdir. Rio de janerio 6,3 milyon nüfusa sahiptir. Brezilya’nın resmi dili Portekizce’dir.


 1. ersinaslan
  1

  Rio de Janerio deyince akla ilk gelen Rio karnavalı oluyor. Rio karnavalı her yıl şubat ayında yapılmaktadır. Yaklaşık olarak Rio karnavalı 4-5 gün sürmektedir. Rio karnavalı için dünyanın dört yanından binlerce kişi akın etmektedir. Birçok gezgin Brezilya gitmek için şubat ayını tercih etmenizi önermektedir. Rio karnavalına binlerce amatör ve profesyonel dansçılar eşlik ediyor.


 2. ersinaslan
  1

  Şehirde bulunan en önemli 2 tepeden birisi olan Kesme Şeker Dağına çıktığınız zaman Rio kenti ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz. Dağ 396 metre yüksekliğe sahiptir. Atlantik okyanusa açılan kısımda yer almaktadır. Dağa çıkmak için teleferik kullanmanız gerekmektedir. Teleferik ilk 1912 yılında inşa edildi. 60 yıl kullanıldıktan sonra 1972 yeni teleferik hattı için yapım çalışmasına başlandı. 2009 yılında yeni teleferik kullanıma açıldı. Ziyaret saatleri 08.00 ile 20.00 arasında açıktır.


 3. ersinaslan
  0

  Şehirde bulunan en yüksek tepesidir. Yaklaşık olarak 700 metreden fazla yüksekliğe sahiptir. Heykelin yüksekliği ise 30 metredir. Kurtarıcı İsa Heykeline turistleri çok yoğun ilgisi vardır. Yürüyerek çıkmak isterseniz tren seferleri de düzenlenmektedir. 08.00 ile 19.00 arasında tren ile bu heykeli ziyaret edebilirsiniz. Tepeye çıktığınız zaman şehir manzaranın yanı sıra en büyük ikinci tepesi olan Kesme Şeker Dağı ayaklarınızın altında olacaktır. Kesme Şeker Dağından 300 metre daha yüksek bir konumda olacaksınız.

  Bakınız: Dünyanın En Meşhur Heykelleri
 4. ersinaslan
  0

  Rio’da gezilecek yerler listemize Rio plajlarını eklemezsek olmazdı. Plajda yüzebilir, futbol, voleybol oynayabilirsiniz. Rio’nun en meşhur plajı Copacabana plajıdır. Plaj Kesme Şeker dağının hemen kıyısında yer almaktadır. Rio plajları bir tane ile sınırlı kalmıyor. Eğer ailenizle gittiğiniz zaman tercih edeceğiniz plaj Leme Plajıdır.  Bu plajda bisiklet, kay kay, paten gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Güneşin batışını en güzel bir şekilde izleyebileceğiniz plajdır. Diğer plajlar ise Barra Plajı en uzun plajdır. Son olarakta İpanema plajı var burasıda güzel kadınlarla ünlü olan her türlü sportif aktiviteler yapabileceğiniz yerdir.

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Arkadaşınla paylaş

78

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
54
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
48
Şaşırtıcı
Komik Komik
37
Komik
Sevdim Sevdim
33
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals