Yazın gelmesi ile yeni sezonda, güneşli günlerde hangi saç modelleri bizler için uygundur. Hangi saç modelleri trend olmuştur bakıp inceleyelim. Bu yaz orta uzunluktaki saçlar ve dalgalı modeller listenin birinci sırasında yerini almıştır. Yumuşak görünümlü saçlar, ipeksi ve parlak görünümler moda  durumda.

Yani bakımlı saç modelleri kullanmak gereklidir. Saçlarınıza parlaklık vermek için en doğru yol parlaklık veren saç serumları dır. Aşağıda örneklerde gördüğünüz üzere saçların parlak ve bakımlı olduğu doğru bir karardır.  Saçlarımıza saç maşası ile doğal dalgalar yaratmanız yine sezonun doğru bir kararıdır.

Yumuşak ve Islak Modeller

Yumuşak ve Islak Modeller

Bakımlı ve parlak bir saç ile uçların yumuşatıldığı omuzlara düşen tutamların gizemliliği saç modelini oldukça çekici yapmıştır. Diğer örnek incelendiğinde saç rengi ile modelin bütünleştiği ön plana çıkmıştır.  Zarif ve spor bir model olarak göze çarpan saç modeli orta boy kesilmiş ve ıslak bir stil ile şekillendirilmiştir.

Islak görünüm veren ve şekillendirme özelliği olan sprey ile saçlar bakımlı ve çekici olarak görünmektedir. Bu tip saç  modelleri evde kolayca yapılabilmekte ve çok zaman kaybetmenize neden olmamaktadır. Sabahları işe veya okula giderken bir kaç dakika ile sadece el hareketleri ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

Örgü ve At Kuyruğu Stilleri

Yukarıdaki örneklerde farklı stiller mevcuttur. Örgü stilleri farklı minik minik örülmüş, ön kısma doğru sallandırılmış orta uzunluktaki saçlarda yüzün her iki tarafında Fransız örgü stili uygulaması yapılmış ve çok kibar, zarif bir model yaratılmıştır. 

Örgü ve At Kuyruğu Stilleri

At  kuyruğu modelleri de yazın sıcağında ferahlamanıza yardımcı olur.  At kuyruğu basit fakat örgü saç modelleri ile birleştirilince muhteşem olan saç stillerindendir. Davetlerde, yemeklerde, iş gününde kullanabileceğiniz hem spor, hem de abiye kıyafete uygun olan bir stil olarak bilinmektedir.

Yaz için Kısa Saç Modelleri 

Bu sezonda yazın en çok kısa saç tercih ediliyor. Orta uzunluktaki saçlar daha trend olsa da bayanlarımız sıcaktan bunalarak saçlarını daha kısa kestirmektedirler. Kısa saçlarda dağınık stiller, farklı örgüler, hacimli ve bakımlı saçlar oldukça revaçta görünmektedir.

Yaz için Kısa Saç Modelleri 

Saçlarınıza hacim katan şampuanlar veya doğal çözümler uyguladığınızda istediğiniz gibi saçlara  sahip olabileceksiniz. Kısa saç modelleri kullanım açısından rahat, zaman kazandıran, sizi uğraştırmayan ve daha az terleyen modeller olduğu için yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir.


Arkadaşınla paylaş

74

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
42
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
37
Şaşırtıcı
Komik Komik
26
Komik
Sevdim Sevdim
21
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals