Son dönemlerde dijital platformlar üzerinden dizi ya da film izlemek oldukça tercih edilmektedir. Bu platformlardan birisi olan BluTv, özgün projelerle yerli ve yabancı dizileri izleyicilere sunmaktadır. Alışılmadık ve sıradışı konularıyla izleyiciyi etkileyen BluTv yapımları sizler için derlendi.


 1. Defne Çolpan
  3

  Bartu Küçükçağlayan’ın kendi hayatından esinlenerek senaryolaştırdığı dizi, az ünlünün az biraz daha ünlü olma hikayesini konu edinmektedir. Bir zamanlar dizilerde ve sinema filmlerinde oynayan Bartu, artık birçok ünlü olmak isteyen ve bunları çok ciddi bir kazanç olarak görülen bu dizilerde oynamayı istememektedir. Hızlı bir hayat yaşadığı için artık parası da kalmayan Bartu, bir yandan da kim olduğunu ve ne istediğini bulmaya çalışacak, bir yandan da bu sırada oyuncu olmak isteyen kuzeni Gizmo ve dayısı ile karşılaşacaktır. Bartu Küçükçağlayan, Bartu Ben dizisinde hem oyuncu hem de senarist olarak yer alırken yönetmenlik koltuğunda ise Tolga Karaçelik oturuyor. BluTv yapımları arasında beğenilerek izlenen yapımlardan biri olarak sıradışı konusuyla karşımıza çıkmaktadır.

 2. 2 7 YÜZ


  Defne Çolpan
  1

  Birbirinden farklı 7 hikayeden oluşan dizi, karakterlerin en karanlık yönleriyle yüzleşmesini konu edinerek izleyiciye hikayelerini sunmaktadır. Platformun en çok konuşulan dizileri arasında yer alan 7Yüz, aynı zamanda zengin bir oyuncu kadrosuna da sahip. Melisa Sözen, Belçim Bilgim, Genco Erkal ve Cem Davran gibi önemli oyuncuları hikayelerinde barındırmaktadır.


 3. Defne Çolpan
  1

  The Handmaid’s Tale, Emmy ödüllerine imzasını attıktan sonra yerli izleyicilerin de fazlasıyla ilgisini çeken bir yapım oldu. Bir distopya örneği olan dizinin hikayesinde ataerkil ve totaliter bir kurgusal rejimi konu edilmektedir. Yakın gelecekte geçen bu distopik dünyada erkek egemen toplum, düşen doğum oranlarından ötürü çok sıradışı ve acımasız radikal uygulamalara başlamıştır. Sıradışı konularıyla izleyiciyi etkileyen BluTv yapımları arasında yer almaktadır.


 4. Defne Çolpan
  1

  Sahipli, ilk yerli korku dizi olarak birçok yerli korku filmlerinin yönetmeni ve senaristi olan Alper Mestçi imzasını taşımaktadır. Aşkın tarifi bir lanet üzerine kurulu ve geçmiş travmaları olan iki gencin hikayesini ve de aşkını izleyiciye sunmaktadır. İlişki çerçevesinde beliren tuhaflıklar sıradışı bir şekilde izleyiciye sunulmaktadır.

 5. 5 Pavyon


  Defne Çolpan
  0

  IMDb puanı 8.2 olan Pavyon, gazino, eğlence merkezi veya taverna olarak Ankara’da faaliyet gösteren pavyonlarda bir taraftan kadın sömürüsüne dayanan haksız kazançların olduğu ve haramın helale tercih edildiği yapay bir dünya, diğer taraftan da neredeyse kusursuz bir şekilde işleyen bir kazanç kapısını gözler önüne sunmaktadır. Bir kesim tarafından tabu olarak görülen pavyon kültürü dizide detaylı olarak ele alınmakta ve de konsomatrisler, müdavimler, gençler, yalnızlar, âlemciler, işletmeciler ve sanatçılar gibi birçok figürü izleyiciye sunmaktadır. Fazlaca şişirilmiş hesapların bol olduğu, mağdur erkek müdavimlerin görüldüğü, evde unutulan eşlerin, çocukların olduğu ve başkaldırmayı başaran yürekli kadınların yer aldığı dizi, sıradışı konularıyla izleyiciyi etkileyen BluTv yapımları arasında yerini almıştır.


 6. Defne Çolpan
  -1

  Sıfır 1 dizisi, Adana'nın arka sokaklarında yaşananları, klasikleşmiş suç dizilerinden farklı bir bakışla anlatan polisiye ve suç türünde fenomen bir dizidir. Bir dönem sadece Youtube üzerinden yayınlanan ve fenomen haline gelmiş bu dizi, BluTv’nin gözünden kaçmamış ve kendi platformuna diziyi taşıyarak izleyicilerine sunmuştur. 

  Bir grup gencin uyuşturucuya ve haksızlıklara karşı verdikleri mücadeleyi konu edinen dizide, kendi adaletlerini kendi elleriyle sağlayan bu gençlerin sıradışı konularıyla izleyiciyi etkileyen BluTv yapımları arasında yerini alarak öykülerini izleyiciye sunmaktadır. 

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
49
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
42
Şaşırtıcı
Komik Komik
32
Komik
Sevdim Sevdim
27
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals