Kışın vazgeçilmez sporu olan kayak sporudur. Kar ile yapılan spordur. Aralık’ın ikinci haftasında başlar ve Mart’ın son haftasında sona ermektedir. Bazı kayak merkezlerinde tarihlerde değişiklik olabilir. En yoğun olduğu dönem sömestr dönemidir. Otellerin doluluk oranları %100 noktalarına ulaşmaktadır. 

Bu listemizde sizlere Türkiye’de en çok tercih edilen ve en iyi olan kayak merkezleri inceleyeceğiz. Kayak sporu türleri arasında en çok tercih edilen tür snowboard’ dur.  Kayak pistini kullanmak için çoğu yerde Skipass almanız gerekmektedir. Skipass ücretleri 80 TL ‘den başlayıp 250 TL ‘ye kadar çıkmaktadır. Bu bir kişi için ödediğiniz ücrettir.


 1. Defne Çolpan
  2

  20 Kasım – 20 Nisan tarih aralığında hizmet vermektedir. Erciyes kayak merkezi Kayseri şehrinde bulunuyor. Kayseri şehir merkezine 35 dakika uzaklıktadır. Erciyes dağının eteklerinde yer alan Tekir yaylasında bulunuyor. 3910 metre yüksekliğe sahiptir.


 2. Defne Çolpan
  0

  10 Aralık – 10 Mayıs tarih aralığında kayak yapılmaktadır. Palandöken kayak merkezi Erzurum şehrinde bulunuyor. En uzun pisti 3000 metredir. Türkiye’de en yüksek piste sahip olan kayak merkezidir.  Yüksek rakıma sahip olmasından dolayı en uzun süre kayak yapılabilmektedir. Profesyonel kayak için en çok tercih edilen kayak merkezidir.


 3. Defne Çolpan
  0

  20 Aralık – 20 Mart tarih aralığında kayak yapılmaktadır. Uludağ kayak merkezi Bursa şehrinde bulunuyor. En çok tercih edilen kayak merkezi konumundadır. Bursa şehir merkezine 1 saat uzaklıktadır. En uzun pisti 2100 metredir.  30’dan fazla piste sahiptir ve saatte 850 kişiye kadar hizmet verilmektedir.


 4. Defne Çolpan
  0

  20 Aralık- 20 Mart tarih aralığında kayak yapılmaktadır. Kartalkaya kayak merkezi Bolu şehrinde bulunuyor. Kayak pistlerinin en uzunu 4000 metredir. Bolu şehir merkezine 50 dakika uzaklıktadır. Saatte 5000 kişiye kadar hizmet verilmektedir. Uludağ’a en iyi alternatif bu bölgedir.


 5. Defne Çolpan
  0

  20 Aralık – 20 Şubat tarih aralığında kayak yapılmaktadır. Kartepe kayak merkezi Kocaeli şehrinde bulunuyor. Kocaeli şehir merkezine 10 dakika uzaklıktadır. Kayak sezonu en az süren kayak merkezidir. Saatte 4700 kişi kapasitesi mevcuttur. 12 adet pisti mevcuttur. Kartepe kayak tesislerinde 1 adet otel mevcuttur.

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

Arkadaşınla paylaş

81

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
5
Şaşırtıcı
Komik Komik
48
Komik
Sevdim Sevdim
42
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals