Cildimizin rahat nefes alması ve ölü derilerin vücudumuzdan uzaklaşması için duş almak çok önemlidir. Ancak duş almanın cildimiz için zararlı yanları mevcuttur. Vücudumuz duş sonrası fazlasıyla kurur. Bu noktada devreye vücut losyonları girer. Duş sonrası cildinizin ipeksi bir yumuşaklık, pürüzsüz bir ten ve parlak bir ten kazanması için vücut losyonu kullanmanız çok önemlidir. Üstelik hafif yapısı ile vücutta ağırlık yapmazken bıraktığı ferahlık hissi ile sizi oldukça rahatlatır.

Vücut Losyonu Nasıl  Kullanılır?

Vücut Losyonu Nasıl  Kullanılır?

Vücudunuz kaybettiği nemi geri kazanacaktır

Vücut losyonu kullanımında yapılan en yaygın hata duş sonrasın vücudu gerekli kuruluğa ulaştırmadan losyonu kullanmaktır. Bu tarz bir kullanımda vücut losyonu yeteri kadar ememeyecektir. Bu yüzden losyonun cilde sağladığı fayda minimum ile sınırlı kalacaktır. Vücut losyonunuzu duş sonrası güzelce kuruladığınız cildinize uygularsanız vücudunuz kaybettiği nemi geri kazanacaktır. Losyonu uygulama esnasında dairesel hareketler yapman önemlidir. Çünkü dairesel hareketler ile yaptığın masaj vücudundaki kan dolaşımını hızlandıracağı için daha canlı ve taze bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Vücudunun kuru olduğunu düşündüğün bölgelerine öncelik vermelisin.

Öncesinde peeling uygulaması ile ölü deriyi atarak losyonun daha fazla etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Vücut losyonunu yüzünüze ve ellerinize bakım yapmak için asla kullanmayınız. Vücudumuz her bölgesinin ihtiyacı farklı olmakla birlikte vücut losyonları sadece bedenimizin ihtiyacını karşılayacak neme sahiptir.

Vücut Losyonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Vücut losyonlarının da tıpkı kremler gibi birçok çeşidi mevcuttur. Öncelikle vücut losyonu seçerken cilt tipiniz en önemli faktördür. Her cilt tipinin ihtiyacı farklı olmakla birlikte kuru cilt için shea yağlı, çok kuru ciltler için seramidler, çatlayan ciltler için kakao yağı, olgun ciltler için macadamia yağı bulunduran losyonlar tercih edilmelidir.

Shea Yağı

Tüm cilt tipleri içinse jojoba yağı tercih edilebilir. Yaz aylarında vücut losyonu kullanırken hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Gene yaz aylarında güneş koruyucu losyonlar tercih edilebilir. Özellikle güneşin cildimizi kurutucu etkisi unutulmamalıdır. Ayrıca kişisel olarak herhangi bir alerjiye sahipseniz vücut losyonun alırken mutlaka içeriğini okumalısınız. Aksi halde losyonun içinde bulunan madde vücudunuzun alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir.


Arkadaşınla paylaş

81

Yazıya duygu kat!

Eğlenceli Eğlenceli
53
Eğlenceli
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
48
Şaşırtıcı
Komik Komik
37
Komik
Sevdim Sevdim
32
Sevdim
Defne Çolpan
Merhaba ben Defne. Edebiyat 4. sınıf öğrencisiyim. Sıkıcı okul işlerinden arta kalan zamanlarımı okumaya, yazmaya ayırıyorum. Ayrıca AylakPanda için içerik üretmek hoşuma gidiyor. Yazılarımı umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur. Sevgiler.!!!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Countdown
The Classic Internet Countdowns
List
The Classic Internet Listicles
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals