Yıldızlar ve Astroloji

İnsanlar gökyüzüne baktıklarında ilk olarak güneş ay ve diğer yıldızları görmüştür. Bilimin yeterince ilerlemiş olmadığı milattan önceki dönemlerde bu gök cisimlerine çok büyük önem gösterilmiş ve fazlaca bahsedilmiştir. O dönemlerde yıldızların hareketlerini tahmin etmeye çalışmak yıldızların hareketlerinden dolayı etkilenmeler yaşanması olayları görülmüştür. Ayrıca yıldızlara tapınanlar onları rehber edinip astronomi biliminin temellerini oluşturanlar yıldızları kullanarak takvim gibi araçlar üreten toplumlar daha o dönemlerde ortaya çıkmaya başlamıştır.

Yıldızların Astronomideki Yeri

 Yıldızlar karanlık geceleri aydınlatan geceleri insanlara huzur veren ve insanlarda her zaman merak uyandırmayı başarmış gök cisimleridir. Bize uzak olmalarından kaynaklı olarak onları küçücük görmekteyiz fakat durum böyle değildir. Dünyaya en yakın yıldız olma özelliğini taşıyan güneş, sistemimizdeki en büyük gök cismi olup uzayda keşfedilen yıldızların en küçüklerindendir. Ancak etki olarak dünyamızda yaşam var olmasını yine yıldızlara borçluyuz. Yıldızlar uyandırdıkları merak ve yer küreye sağladıkları faydalar bakımından her zaman astronomi bilimi tarafından merak edilmiş ve incelenmiştir. Astronomi bilimi yıldızları inceleyip onlar hakkında yeni keşifler yaptıkça bilimin diğer dalları da bundan etkilenmektedir.

Astronomide Yıldızların Yeri

 Aslında yıldızlar astronominin merkezinde bulunmaktadır. Çünkü tarih öncesi dönemlerde optik bilimi henüz gelişmemiş ve teleskop kullanılmazken dahi astronomi bilimcileri yıldızlar hakkında yorumlarda bulunmuş ve onları astronominin konusu olarak kullanmışlardır. Günümüzde bilim ve teknolojinin gelişmesi sonucu yıldızların daha detaylı incelenmesi sonucunda astronomi bilimi daha da ilerlemiş ve etkisini arttırmıştır. Günümüzde yıldızlardan bahsedilirken kullanılan terimler ve yapılan çalışmalar çoğalmış ve daha mantıklı hale gelmiştir.

 Yıldızlar yorumlanarak burçlar, evrene mesaj göndermek, negatif enerjiden kurtulmak gibi yeni çalışmalar hep astronominin yıldızlara verdiği önem sayesinde ortaya çıkmıştır. Günümüzde hala yıldızlar hakkında keşfedilememiş konular bulunmakta ve astronomi bilimi tarafından incelenmeye devam edilmektedir. Bunun sebebi de yıldızların muhteşem güzellikteki yapılar ve büyük enerji kaynakları olmasındandır. Astronomi bilimi fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi alanlarla ortak çalışmalar yapıp yıldızların ne kadar önemli olduğunu insanlığa göstermeye devam etmektedir. Ayrıca diğer bilimlere gezegen ve yıldız hareketlerinin etki ettiği yine astronomi bilimi sayesinde açığa çıkmıştır.

Report

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepki ver!

Kadın Şehvetinden Dolayı Krallıkların Yıkılması

Kadın Modasında Bileklik Ve Küpe